ŽIVOT JE JEN HRA

Trója

4. října 2006 v 20:21 |  FILMY
Trója - plakát
Všechno začalo asi tehdy, když měl syn trójského krále Priama, Paris, rozhodnout, která ze tří mocných bohyní je nejkrásnější. Bohyně krásy Afrodita mu za výhru přislíbila nejlákavější odměnu - nejkrásnější pozemskou ženu. Kromě této živé kořisti (manželky krále Sparty, Heleny) si Paris přibral i královskou pokladnici. Válečný konflikt trvající prý dlouhých 10 let byl na světě.

Jako vůdce řecké strany, udatného Achilla, uvidíte Brada Pitta, v čele trójského vojska vystoupí princ Hektor (Eric Bana), jeho bratra Parida hraje Orlando Bloom a jejich otce se bravurně zhostil Peter O´Toole. Krásnou Helenu ztvárnila vycházející hvězda Diane Krugerová. Na řecké straně stojí král a hrdina Odysseus (Sean Bean), kterému se konflikt nakonec podaří vyřešit a lstí se dostane za hradby Trójy.

Ve filmu Wolfganga Petersena uvidíte velké množství herců a rozsáhlé bitevní scény, které zahrnou i vystoupení historických válečných lodí.
Český název: Trója
Originální název: Troy
Česká premiéra: 14. ledna 2004 (před 993 dny)
Natočeno: USA 2004
Režie: Wolfgang Petersen
Scénář: David Benioff
Kamera: Roger Pratt
Hudba: James Horner
Hrají: Brad Pitt (Achilles), Orlando Bloom (Paris), Eric Bana (Hector),Brendan Gleeson (Menelaus), Sean Bean (Odysseus),James Cosmo (Glaucus),Brian Cox (Agamemnon),Diane Kruger (Helena),Rose Byrne (Briseovna),Saffron Burrows (Andromache),Garrett Hedlund (Patrocles),Julie Christie (Thétis),Peter O'Toole (Priam)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 165 minut
Žánr: historický/akční/dobrodružný
Distributor:Warner Bros
wallpaper:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama