ŽIVOT JE JEN HRA

Piráti z karibiku-Prokletí Černé perly

25. září 2006 v 9:36 |  FILMY

Obsah, děj

Jack Sparrow (Johnny Depp) je sice všemi mastmi mazaný, ale přesto přijde o svou loď. Černou perlu mu totiž ukradne jeho největší rival, lstivý kapitán Barbarossa (Geoffrey Rush), a ihned s ní zaútočí na město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos místodržitelovy krásné dcery Elizabeth (Keira Knightleyová). Na její záchranu se ihned vydává přítel z dětství Will Turner (Orlando Bloom). I když jsou jeho úmysly šlechetné, sám na podobný úkol nestačí. Proto se spojí s Jackem, který zase touží získat zpět svou loď Černou perlu. Ani jeden však netuší, že prokletý poklad změnil Barbarossu a jeho posádku v nesmrtelná stvoření.

Příběh plný napětí, dobrodružství, soubojů, tajemství, humoru, fantastických postav a nevídaných triků je jedním z nejpozoruhodnějších filmů, který byl kdy natočen. Zasloužená oscarová nominace pro Johnnyho Deppa!

Základní informace

Český název: Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly
Originální název: Pirates Of The Caribbean - The curse of the Black pearl
Česká premiéra: 11. srpna 2003 (před 1141 dny)
Natočeno: USA 2003
Režie: Gore Verbinski
Scénář: Ted Etliot, Terry Rossio
Kamera: Dariusz Wolski Hudba: Klaus Badelt
Hrají: Oskar 2003 - nominace v kategorii herec v hlavní roli Johnny Deep (kapitán Jack Sparrow), Geoffrey Rush (Barbossa),Orlando Bloom (Will Turner), Keira Knightley (Elizabeth Swannová), Jonathan Pryce (guvernér Weatherby Swann), Jack Davenport (komodor James Norrington), Martin Klebba (Marty), Mackenzie Crook (Ragetti), Lee Arenberg (Pintel), Kevin McNally (Joshamee Gibbs)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 133 minut
Žánr: Dobrodružný / Komedie / Akční
Distributor: Falcon
Tržby v USA za první víkend: 46 630 690 $ (3416 kin)
Náklady na výrobu: 140 mil. $
Náklady na reklamu: 40 mil. $
Wallpaper
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama