ŽIVOT JE JEN HRA

Mexičan

29. září 2006 v 12:25 |  FILMY

Obsah, děj

Mexičan - plakát
Jedna vášnivá hysterka (Julia Robertsová), jeden flegmatický pohodář (Brad Pitt), jedna zbraň zvaná Mexičan, planoucí vášně a rychlé pistole… - to vše naleznete v romantické komedii Mexičan.

Jerry Welbach jde od průšvihu k průšvihu, ale dostal poslední příležitost. Musí najít a přivézt jakousi starou bouchačku z Mexika. Zdánlivě jednoduchý úkol, který však komplikuje problémová, ale nesmírně půvabná přítelkyně Samantha a fakt, že po zbrani baží i někdo jiný. Roztomile nešikovný Brad Pitt se vydává do Mexika, kde ho čekají jen problémy: zastřelí mu informátora, ukradnou auto i se zbraní, doma se zatím jeho Sam zmocní nájemný vrah... No nenaštvalo by vás to?

Jenže ne všechno se zdát takové, jaké je: Sam si se svým únoscem Leroyem vytvoří přátelský vztah. Když se dozvědí o Jerryho neúspěších, vydají se na jih za ním. Jerry se zatím zamotává víc a víc do problémů a zdá se, že ze situace není východisko. Až do doby než najde své ukradené auto i se zbraní...

Základní informace

Český název: Mexičan
Originální název: The Mexican
Česká premiéra: 3. května 2001 (před 1975 dny)
Natočeno: USA 2001
Režie: Gore Verbinski
Scénář: J.H. Wyman
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Brad Pitt (Jerry Welbach), Julia Roberts(Samantha Barzel), James Gandolfini (Winston Baldry), J.K. Simmons (Ted Slocum), Bob Balaban (Bernie Nayman), Gene Hackman (Arnold Margolese)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 119 minut
Žánr: komedie/krimi
Distributor. Bontonfilm
Tržby v USA za první víkend: 20 108 829 $ (2951 kin)
Náklady na výrobu: 57 mil. $
Náklady na reklamu: 50 mil. $
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama